Strategia władz Krakowa w walce z piratami drogowymi: 13 nowych fotoradarów na miejskich ulicach

W związku z planowanym wzmożeniem działań przeciwko brawurowej jeździe i nielegalnym wyścigom na krakowskich ulicach, miejskie władze zdecydowały o ustawieniu trzynastu dodatkowych fotoradarów. Ta inicjatywa jest kluczową częścią strategii mającej na celu zwalczanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy narażają na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa podkreślił, że debata na temat walki z piratami drogowymi nasiliła się po niedawnym tragicznym incydencie. Chodzi tu o śmiertelny wypadek, który miał miejsce w nocy z 14 na 15 lipca na moście Dębnickim. Wówczas to żółte Renault, które osiągnęło prędkość aż 162 km/h, uderzyło w mur mostu. W wyniku tego zdarzenia straciło życie czterech mężczyzn – kierowca oraz trzech pasażerów.

Podczas konferencji, która odbyła się w czwartek w Urzędzie Miasta Krakowa, Wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig, zapewnił, że miasto zwiększy swoje wysiłki na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Wyraził nadzieję, że poprzez instalację nowych fotoradarów na kluczowych odcinkach miejskich dróg uda się skutecznie zahamować niebezpieczne zachowania kierowców, takie jak brawurowa jazda czy przekraczanie dozwolonej prędkości.

Dodaj komentarz