Sparingowy mecz Puszcza Niepołomice kontra Wieczysta Kraków zakończony bez bramek, a w roli głównej debiut Michała Pazdana

Mecz towarzyski między drużyną Puszcza Niepołomice, beniaminkiem ekstraklasy, a silnym zespołem III ligi – Wieczystą Kraków, odbył się w Niepołomicach na miejscowym stadionie we wtorkowe popołudnie, 11 lipca. Choć spotkanie nie przyniosło żadnych trafień, to jednak obfitowało w wydarzenia. Najistotniejszym z nich był debiut Michała Pazdana w barwach Wieczystej.

Michał Pazdan, piłkarz o bogatym doświadczeniu reprezentacyjnym, bo aż 38-krotny reprezentant Polski, po raz pierwszy wystąpił jako lider formacji obronnej żółto-czarnych. W tym sparingu zaliczył swoje pierwsze 45 minut na boisku w nowych barwach. Jednak nie tylko on przyciągał uwagę podczas tego spotkania. W ekipie Puszczy testowany był zawodnik, który miał za sobą grę w hiszpańskiej ekstraklasie w poprzednim sezonie.

Warto przypomnieć, że Michał Pazdan cieszy się dużym szacunkiem w Niepołomicach. Po udanych Mistrzostwach Europy we Francji w 2016 roku, miejskie władze postanowiły uczcić jego osiągnięcia. Organizując huczne przyjęcie na Zamku Królewskim, uhonorowali go jako mieszkańca tej małej miejscowości. Na uroczystości zgromadziły się tłumy ludzi, które wypełniły dziedziniec zamkowy, aby uczcić „ministra obrony narodowej”, jak nazywano Pazdana.

Dodaj komentarz