Śledztwo w sprawie darowizny na Centrum Muzyki w Krakowie

Prokuratura w Krakowie podjęła decyzję o zainicjowaniu śledztwa dotyczącego sytuacji, w której miasto otrzymało darowiznę w wysokości 10 milionów złotych na realizację projektu budowy Centrum Muzyki w miejscu zwanym Cichym Kącikiem. W toku postępowania zostanie zbadane czy istnieje możliwość przekroczenia uprawnień przez urzędników miejskich, którzy mogli przywłaszczyć sobie ową kwotę.

W odpowiedzi na te informacje Dariusz Nowak, rzecznik prasowy krakowskiego magistratu, wyraźnie podkreślił, że nie miał jeszcze styczności z dokumentem odnoszącym się do tego śledztwa. Jednocześnie przypomniał, że wcześniej opublikowane zostały oficjalne informacje o miejscu i dacie przekazania darowizny, a także otrzymano oświadczenie od pracodawcy osoby przekazującej darowiznę, potwierdzające legalność pochodzenia 10 milionów złotych.

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania zostało upublicznione na platformach społecznościowych przez radnego miejskiego Michała Drewnickiego, reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Z treści opublikowanego dokumentu wynika, że zawiadomienie dotarło do krakowskiego magistratu 6 czerwca 2023 roku.

Dodaj komentarz