Siłownia – zadbaj o siebie w 2022!

Zima i siłownia? Dla chcącego nic trudnego! Styczeń to czas wielu obietnic dawanych samemu sobie, szczególnie dotyczących poprawy swojego stanu zdrowia i dążeniu do perfekcyjnej sylwetki. Na początku najważniejsze jest, by przetrwać warunki atmosferyczne i natłok ludzi, którzy mają te same postanowienia co Ty. Badania pokazują, że poniżej 10% z nich zostaje dotrzymane, a chęci są tylko przez kilka pierwszych dni nowego roku, a później wszystko „wraca do normy”. Ale nie dla Ciebie, prawda?

Faktem jest, że stopnie na minusie, nieprzyjemny nastrój towarzyszący zimie skutecznie zniechęca i potrafi zabić całą motywację. Pierwsze kroki na siłowni muszą wejść Ci w nawyk, czyli niezależnie od pogody i chęci po prostu przyjemnie spędzasz czas wykonując ćwiczenia. Multum ludzi nie będzie problemem, jeśli wyrobisz sobie nawyk regularnego ćwiczenia i wytrzymasz miesiąc. Każda siłownia w Krakowie z początku może być oblegana, ale według większości badań 9 na 10 osób zrezygnuje już po kilku treningach. Dodatkowo nie można pozwolić na wmówienie sobie na „zacznę w lutym, jak będzie cieplej i będzie mniej ludzi” – takich obietnic dotrzymuje jeszcze mniej osób, a jeszcze więcej z nich nawet nie zaczyna treningów.

Nowy rok, nowy ja – czyli korzyści z treningu na siłowni!

Zły humor? To może trening? Endorfiny uwalniane podczas treningów pozytywnie wpływają na samopoczucie, a myśli, że robisz coś dla siebie oddziaływają pozytywnie na pewność siebie. Spalanie tkanki tłuszczowej to długotrwały proces, przy którym mogą pomóc regularne ćwiczenia. Na siłowni cały sprzęt dostępny od ręki! Większość siłowni w Krakowie posiada specjalistyczny sprzęt, który przeważnie kosztuje kilka tysięcy za sztukę. Dzięki karnetom jesteś w stanie korzystać z wielu różnych sprzętów, które pomogą zadbać o każdą partię ciała. Na siłowni zyskujesz możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy będą w stanie pomóc Ci na drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i kondycji. Wbrew pozorom, pasjonaci siłowni są mile nastawieni na nowych i są w stanie pokazać, jak prawidłowo wykonuje się dane ćwiczenie.

A ja na to jak na lato!

Przechodząc do sedna – wszyscy . FORMA NA LATO! Musisz mieć na uwadze, że do perfekcyjnej sylwetki dochodzi się miesiącami, a nawet latami. Wszystko zależne jest od predyspozycji, chęci do zmian, wizualizacji idealnego wyglądu oraz sprzętu, jaki zaoferuje Ci Twoja siłownia w Krakowie. Jeśli naprawdę pragniesz zmian, pokazać sobie i innym, że się da – nic cię nie powstrzyma przed treningami, a tym bardziej nie powinna tego zrobić nieprzyjazna pogoda i tłum ludzi. Są to czynniki chwilowe, które trwają tylko przez pewien czas, a efekty ciężkiej pracy będą widoczne długi czas.

Dodaj komentarz