Sezon grzewczy zaczyna się w Krakowie

W Krakowie, ze względu na spodziewane obniżenie temperatur, które spowoduje spadek odczuwanego komfortu cieplnego, w najbliższy poniedziałek rusza sezon grzewczy. Jest to decyzja podjęta przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC), które zapowiedziało uruchomienie ogrzewania dla tych odbiorców, którzy do tej pory nie wyrażali takiej potrzeby.

MPEC zaznaczyło również, że jeśli zarządca budynku preferuje opóźnienie rozpoczęcia ogrzewania do późniejszego terminu niż 9 października, jest zobowiązany zgłosić to przedsiębiorstwu. Ta informacja wynika z opcji „Ciepło przez cały rok” oferowanej przez MPEC, która pozwala odbiorcom na samodzielne podejmowanie decyzji o momencie rozpoczęcia i zakończenia sezonu grzewczego.

Podsumowując, ostatni sezon grzewczy w Krakowie miał swój początek 20 września i trwał do 24 maja. Zgodnie z tym harmonogramem, mieszkańcy miasta mogą być pewni, że ich domy i mieszkania będą odpowiednio ogrzewane przez większą część roku, szczególnie podczas chłodniejszych miesięcy.

Dodaj komentarz