Represje przeciwko nielegalnym wyścigom samochodowym w małopolskim regionie

W nocy pomiędzy 14 a 15 lipca, na terenie Krakowa oraz pobliskich miejscowości Niepołomic i Targowiska, miała miejsce policyjna akcja skierowana przeciwko organizatorom i uczestnikom nielegalnych wyścigów samochodowych. W Krakowie ostatecznie do takiego zdarzenia nie doszło, jednakże w mniejszych miejscowościach podkrakowskich odnotowano próby urządzenia takich imprez.

Podczas przeprowadzenia akcji, policyjne patrole skontrolowały osoby oraz pojazdy zgromadzone w okolicach potencjalnych miejsc wyścigów. W sumie przeprowadzono 46 kontroli, które zaowocowały nałożeniem 34 mandatów karnych o łącznej wartości 16 200 złotych. W wyniku działań policji zatrzymano również trzy dowody rejestracyjne – jak podaje młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. W całej akcji udział wzięło aż 15 patroli.

Działania tego typu są cykliczne i stanowią powtarzającą się odpowiedź na próby organizowania nielegalnych wyścigów samochodowych na terenie Małopolski. Jak podkreślają policjanci, podobne akcje były już realizowane w Krakowie podczas poprzednich weekendów. Z ich relacji wynika, że podczas akcji przeprowadzonej 9 czerwca ukarano 43 kierowców mandatami o sumie 24 000 złotych. Z kolei pod koniec tego samego miesiąca, dokładniej 30 czerwca, przeprowadzono aż 100 kontroli pojazdów, które zaowocowały nałożeniem 70 mandatów karnych.

Podsumowując pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku, policja informuje, że skontrolowano ogółem 36 zlotów miłośników motoryzacji w Małopolsce. Podczas tych kontroli ujawniono 762 wykroczenia, z czego aż 368 dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości. Sprawcy wykroczeń byli karani wysokimi mandatami lub skierowywano wnioski o ich ukaranie do sądu. Dodatkowo, zatrzymano także 12 praw jazdy.

Dodaj komentarz