Reorganizacja linii autobusowej 139 w Krakowie

Na skutek apeli mieszkańców miasta, Zarząd Transportu Publicznego (ZTP) postanowił wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu jednej z najdłuższych krakowskich linii autobusowych. W okresie wakacyjnym zostanie uruchomiona nowa linia numer 199, która ma za zadanie podzielić trasę obecnie istniejącej linii 139 na dwie krótsze. Celem tej reorganizacji jest zmniejszenie liczby opóźnień i ułatwienie korzystania z transportu publicznego dla podróżnych.

Linia 139 w Krakowie od dawna sprawia problemy swoim pasażerom. Jej długość wynosi aż 21 kilometrów, łącząc wschodnią część miasta (Kombinat) z zachodnią (Mydlniki Wapiennik P+R). Niestety, tak duża odległość powoduje, że autobusy nie są w stanie dotrzymać terminów zawartych w rozkładzie jazdy, a czasami opóźnienia potrafią wynosić nawet do godziny – informuje ZTP.

Przyczyny opóźnień są różne, jednak głównym problemem są korki panujące na drogach po obu stronach miasta. Najwięcej utrudnień występuje na arteriach takich jak ulica Balicka, aleja 29 Listopada, ulica Bohomolca, ulica Jancarza, ulica Mikołajczyka oraz ulica Obrońców Krzyża. Dzięki wprowadzeniu dodatkowej linii 199 i podzieleniu trasy 139 na dwie krótsze, Zarząd Transportu Publicznego ma nadzieję na zwiększenie punktualności autobusów i poprawienie komfortu podróży dla pasażerów.

Dodaj komentarz