Remont schodów ruchomych na Dworcu Głównym w Krakowie: od demontażu do nowego zadaszenia

Na Dworcu Głównym w Krakowie przeprowadzono demontaż schodów ruchomych, które nie były używane przez więcej niż pięć lat. Prace remontowe na terenie dworca ruszyły już 31 stycznia i, zgodnie z harmonogramem, powinny zakończyć się w lipcu. Wcześniej urządzenia te były niesławnie znane z częstych awarii.

Operacja rozbiórki niefunkcjonalnych schodów ruchomych została pomyślnie ukończona w nocy z wtorku na środę. Następne kroki obejmują instalację nowych, zaawansowanych technologicznie schodów, które między innymi będą wyposażone w podgrzewane poręcze. Cały proces ma potrwać około czterech miesięcy. Ostatnia faza projektu to montaż nowego zadaszenia nad schodami.

Zastępca dyrektora ds. dróg w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa, Piotr Trzepak, zdradził szczegóły dotyczące końcowego etapu prac. „Zadaszenie będzie wykonane w konstrukcji kratowej, ze stalowo-szklanymi elementami. Zastosujemy transparentne szkło. Dodatkowo, nowe schody zostaną wyposażone w podgrzewane poręcze i będą działać w trybie pełzania, co znacznie zmniejszy ich awaryjność” – zapewnił Trzepak.

Całość prac remontowych, pokrytych z budżetu miasta, wyniesie ponad 4,1 mln zł.

Dodaj komentarz