Przywrócenie kursowania tramwajów na ulicach Grzegórzeckiej i Mogilskiej w Krakowie

W Krakowie, od poniedziałku, tramwaje zaczną ponownie przemierzać trasę pod wiaduktem na ulicy Grzegórzeckiej oraz ulicą Mogilską. Przez ponad miesiąc od 3 lipca, te drogi były zamknięte dla komunikacji tramwajowej z powodu remontu. Oczekiwano, że prace potrwają one półtora miesiąca, jednak udało się je ukończyć szybciej niż planowano. Niemniej jednak, to nie oznacza końca zaplanowanych zmian w infrastrukturze komunikacyjnej miasta. W najbliższym czasie, kolejne etapy prac remontowych rozpoczną się w okolicach Ronda Mogilskiego i Dworca Głównego. Powodować to będzie utrudnienia w ruchu, gdzie tunel szybkiego tramwaju oraz przejazd ulicą Lubicz od strony ulicy Mogilskiej zostaną zamknięte. Tramwaje będą zmuszone do korzystania z objazdów.

Przerwa w kursowaniu tramwajów na ulicy Grzegórzeckiej była konsekwencją przebudowy linii kolejowej pomiędzy dworcami Kraków Główny a Kraków Płaszów. Trasa tramwajowa na odcinku „Starowiślna” – ul. Grzegórzecka – „Rondo Grzegórzeckie” była tymczasowo wyłączona z użytkowania.

Remontowe prace zakończyły się wcześniej niż przewidywano. Konieczne było tam uzupełnienie ubytków, które powstały podczas kolejnych etapów budowlanych m.in. z powodu tymczasowego podwieszenia sieci trakcyjnej. Wykonawca musiał na kilka tygodni zamknąć ten fragment trasy dla ruchu tramwajowego, aby naprawić uszkodzenia – informuje Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

W tym samym czasie, czyli 3 lipca, rozpoczął się również remont torowiska na Rondzie Mogilskim od strony ulicy Mogilskiej. Po zakończeniu prac, tramwaje wrócą do normalnego kursowania już od nadchodzącego poniedziałku. Jednakże, kierowcy powinni być przygotowani na nowe utrudnienia. Wkrótce rozpocznie się nowa faza remontu na Rondzie Mogilskim. Tunel szybkiego tramwaju oraz przejazd ulicą Lubicz od strony ulicy Mogilskiej zostaną zablokowane dla ruchu co będzie skutkować tym, że tramwaje będą musiały korzystać z objazdów przez następne 4 tygodnie.

Dodaj komentarz