Depeche Mode oczarowuje Kraków z nowym materiałem i kultowymi hitami!

W trakcie swojego występu w Tauron Arena, Depeche Mode przyciągnęło tłumy krakowskich fanów. Zespół zaprezentował utwory z najświeższej płyty, lecz nie umknęły także kultowe przeboje jak „Personal Jesus”, „Enjoy the silence” oraz „Never Let Me Down Again”. Cała Arena Tauron śpiewała te utwory razem z zespołem, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Odwiedziny Depeche Mode w Krakowie to ich druga wizyta w tym mieście. Koncert odbył się w piątek, 4 sierpnia, jako część globalnej trasy koncertowej „Memento Mori Tour”, która ma na celu promowanie najnowszego albumu, nad którym artyści pracowali przez ostatnie lata. Dwa dni wcześniej mieli okazję usłyszeć ich warszawscy fani. Osoby, które nie miały okazji zdobyć biletów na ten koncert, będą mieli jeszcze jedną szansę posłuchać legendarnego Depeche Mode w lutym przyszłego roku w Łodzi.

Zespół Depeche Mode wydał swoją piętnastą studyjną płytę „Memento Mori” 24 marca 2023 roku, równocześnie z rozpoczęciem trasy koncertowej o tej samej nazwie. Tytuł jest symboliczny – nawiązuje do niespodziewanej śmierci jednego z założycieli Depeche Mode – Andy’ego Fletchera – który zmarł w wieku 60 lat poprzedniego roku. Album stanowi swego rodzaju hołd dla zmarłego członka zespołu, którego muzycy wspominają także podczas koncertów.

Omawiając koncepcję „Memento Mori”, Martin Gore powiedział: „Zaczęliśmy pracować nad tym projektem na początku pandemii, a inspiracją dla jego tematyki był właśnie ten czas. Po śmierci Fletcha zdecydowaliśmy kontynuować prace nad albumem, przekonani, że to byłoby zgodne z jego wolą. Projekt nabrał więc jeszcze większej wartości”.

„Memento Mori Tour” to dziewiętnasta trasa koncertowa Depeche Mode i pierwsza od ponad pięciu lat. Poprzednio brytyjscy muzycy występowały w Krakowie w 2018 roku.

Dodaj komentarz