Przetarg na dostawę i montaż telebimów na krakowskim stadionie Wisły zostaje wznowiony

Zarząd Infrastruktury Sportowej (ZIS) w Krakowie postanowił zorganizować powtórny przetarg dotyczący dostarczenia oraz instalacji telebimów na obiekcie sportowym, jakim jest Stadion Miejski im. H. Reymana, znany również jako miejsce, gdzie piłkarze Wisły Kraków rozgrywają swoje mecze.

Podczas pierwszego przetargu, który miał na celu znalezienie firmy do dostarczenia i instalacji dwóch ekranów LED na obiekcie sportowym o nazwie Stadion Miejski im. Henryka Reymana, wpłynęło łącznie 5 ofert. Kwota, jaką zamierzał wydać zamawiający wynosiła 1,1 miliona złotych. Ostatecznie zdecydowano się na propozycję firmy Flexvision z Wrocławia, która zaoferowała wykonanie tego zadania za kwotę przekraczającą 835 tysięcy złotych, co stanowiło najkorzystniejszą cenowo ofertę. Niemniej jednak, przetarg ten został unieważniony. W komunikacie ZIS-u pojawiło się wyjaśnienie – firma Flexvision nie wpłaciła wymaganego zabezpieczenia dotyczącego prawidłowego wykonania umowy i odmówiła jej podpisania w sprawie zamówienia publicznego.

W obliczu takiej sytuacji, Zarząd Infrastruktury Sportowej zdecydował się na ogłoszenie kolejnego przetargu. Termin otwarcia ofert ustalono na 19 grudnia bieżącego roku.

Planowana wymiana telebimów jest elementem szerszego projektu modernizacji technicznej infrastruktury stadionu o imieniu Henryka Reymana. ZIS argumentuje, że obecne, mające 15 lat telebimy, są już technicznie zużyte i nie spełniają swojego zadania adekwatnie.

Dodaj komentarz