Przebudowa Stadionu Miejskiego im. H. Reymana i plany na przyszłość

W kontekście niedawno przeprowadzonych igrzysk europejskich, Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie przeszedł modernizację, ale to nie koniec ambitnych zamierzeń. Miasto Kraków ma dalekosiężne plany, które dotyczą terenu wokół stadionu – miejsca, które jest domem dla piłkarzy Wisły Kraków.

Chociaż projekt na zagospodarowanie otoczenia stadionu jest już gotowy, jego realizacja w dużej mierze zależy od zdolności miasta do pozyskania dodatkowych funduszy. Również możliwość uzyskania dotacji zewnętrznych będzie kluczowa dla dalszych planów.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, potwierdza: „Posiadamy zgodę na kontynuowanie inwestycji związanych ze Stadionem Miejskim im. H. Reymana”. Dodatkowe prace obejmują budowę nowego boiska piłkarskiego, muzeum Wisły Kraków oraz miejsc parkingowych. Kowal zaznacza jednak, że te inicjatywy będą możliwe do zrealizowania tylko pod warunkiem pozyskania funduszy zewnętrznych. „Projekt jest gotowy, a nasze nadzieje wiążemy z możliwością uzyskania wsparcia z funduszy unijnych”, dodaje.

Dodaj komentarz