Przebudowa krakowskich ulic: Kościuszki i Zwierzynieckiej. Zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego

Jako że od 2 września ruszyły prace związane z przebudową ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej, konieczne były zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz komunikacji miejskiej. Dodatkowo, od 5 września mieszkańcy mogą korzystać z dodatkowych miejsc parkingowych. Kierowców jednak niepokoi nie tylko sprawy związane z parkowaniem, ale też niezbędne objazdy. Przykładowo, Emaus, które tradycyjnie było spokojną i niespecjalnie zatłoczoną ulicą, teraz stało się powolną droga ucieczki od remontowanych rejonów. Problemem jest jednak włączenie się z niej na ulicę Królowej Jadwigi, która jest pełna samochodów, co skutkuje potęgowaniem się korków.

Prace modernizacyjne na ulicach Kościuszki i Zwierzynieckiej rozpoczęły się równocześnie drugiego dnia września. Po upływie około trzech tygodni, obszar robót zostanie poszerzony o kolejny newralgiczny punkt – skrzyżowanie z Alejami Trzech Wieszczów.

Zgodnie z harmonogramem prac:

– prace rozpoczęto 2 września,
– demontaż trakcji tramwajowej przeprowadzono od 2 do 6 września,
– demontaże chodników, jezdni oraz małej architektury, wiat oraz słupków rozpoczęto 5 września,
– prace na połowie tarczy skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów (wraz ze zmianami na moście Dębnickim) rozpoczną się 23 września,
– prace na drugiej połowie tarczy skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów rozpoczną się w maju 2024 roku,
– planowane zakończenie inwestycji to sierpień 2024 roku (12 miesięcy od daty przekazania placu budowy).

Dodaj komentarz