Projekt "Jej Kraków": Kobiety kształtują przyszłość miasta

27 stycznia to dzień, w którym nastąpi oficjalna inauguracja projektu pod nazwą „Jej Kraków”. Stworzonego z myślą o kobietach z Krakowa, które mają pragnienie aktywnego udziału w kształtowaniu spraw miejskich oraz wpływania na przyszłość swojego miasta.

Inicjatywa ta ma na celu tworzenie forum do wymiany spostrzeżeń na tematy związane z problemami oraz perspektywami życia kobiet w Krakowie. Jak podkreśla Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urząd Miasta Krakowa, spotkanie jest świetnym miejscem do dzielenia się doświadczeniem, wiedzą i inspiracją.

Projekt „Jej Kraków” powstał w 2023 roku w wyniku serii spotkań z reprezentantkami różnych grup społecznych, zawodowych oraz wiekowych z Krakowa. W trakcie tych spotkań, panie wyraziły chęć aktywnego angażowania się w sprawy miasta. Dyskusje prowadzone były na szeroki zakres tematów – od zdrowia i profilaktyki, przez problemy młodzieży, aż po wsparcie dla osób niepełnosprawnych i seniorów.

Miasto Kraków zaprasza do udziału w projekcie wszystkie kobiety – zarówno te którzy reprezentują organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje i biznes, jak i te, które po prostu mieszkają w Krakowie i chcą mieć realny wpływ na życie swojego miasta. Celem projektu jest budowanie silnej, świadomej społeczności kobiet, zaangażowanej w tworzenie nowoczesnego Krakowa.

Dodaj komentarz