Procesja Bożego Ciała w Krakowie i wzmożona kontrola drogowa na długi weekend

Na ulicach Krakowa, w czwartkowe święto Bożego Ciała, odbędzie się tradycyjna procesja. Tym samym dla wielu osób będzie to okazja do wykorzystania długiego weekendu – wystarczy wziąć wolne w piątek. Z tego powodu prognozowany jest wzmożony ruch na trasach, a troskę o bezpieczeństwo podróżujących zapewni dodatkowa liczba policjantów.

Centralna procesja w uroczystość Bożego Ciała w Krakowie ma swój początek o 9:00 rano Mszą Świętą, odprawianą przy polowym ołtarzu na dziedzińcu przed Wawelską Katedrą. Następnie wierni wyruszą Drogą Królewską w stronę Rynku Głównego. Po zakończeniu centralnego nabożeństwa, kolejna Msza Święta zostanie odprawiona na Wzgórzu Wawelskim, przed Bazyliką Mariacką. Procesje będą miały miejsce nie tylko w Krakowie, ale również na terenie całej Małopolski, często korzystając z dróg publicznych. Dlatego też służby policyjne apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zważywszy na oczekiwane natężenie ruchu, większa liczba patroli policyjnych, w tym nieoznakowane radiowozy z kamerami, pojawi się na trasach wyjazdowych z miast już w środę. Policjanci będą sprawdzać prędkość, trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. W przeszłym roku, podczas obchodów święta Bożego Ciała, na terenie całego kraju doszło do 67 wypadków drogowych, w których życie straciło 13 osób.

Dodaj komentarz