Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Krakowie

18 lutego premier Mateusz Morawiecki pojawił się z wizytą w krakowskiej Jednostce Wojskowej „NIL”. Premier zapewnił Polaków, że państwo nieustannie rozwija armię, a kraj jest bezpieczny. Morawiecki tego samego dnia wziął udział w uroczystej mszy świętej, a także odwiedził grób pary prezydenckiej na Wawelu.

Premier zapewnia, że państwo nie żałuje pieniędzy na armię

Podczas wizyty w Jednostce Wojskowej „NIL” w Krakowie premier Mateusz Morawiecki wygłosił specjalne przemówienie, w którym zapewnił Polaków o tym, że kraj jest bezpieczny. Od 2015 roku trwa zwiększanie liczebności polskiej armii. Państwo inwestuje również w nowoczesny sprzęt, który obecnie pełni istotną rolę na polu bitwy. Premier oznajmił, że państwo nie żałuje pieniędzy na polską armię i że możemy czuć się w swoim kraju bezpiecznie. Morawiecki zwrócił się także do polskich żołnierzy stacjonujących w Iraku, dziękując im za służbę. Nie zabrakło również nawiązania do naszych sojuszników. Premier mówił przede wszystkim o największym polskim sojuszniku, którym są Stany Zjednoczone.

Zgodnie z praktykowanym od lat zwyczajem premier odwiedził także groby Marii i Lecha Kaczyńskich, pochowanych na Wawelu.

Dodaj komentarz