Prapremiera spektaklu "W trawie. Laboratorium sensoryczne" w Teatrze Groteska dla najmłodszych widzów

Teatr Groteska w Krakowie niebawem stanie się miejscem prapremiery wyjątkowego spektaklu dla najmłodszych. „W trawie. Laboratorium sensoryczne”, bo o nim mowa, będzie miało swoją prapremierę 16 grudnia i jest skierowane do dzieci w wieku od 1 do 4 lat, jak również ich rodziców lub opiekunów.

Spektakl „W trawie. Laboratorium sensoryczne” to nowatorska propozycja w repertuarze Teatru Groteska, dedykowana najmłodszym widzom. Nawet jeśli teatr dla najmłodszych jest już obecny na polskiej scenie teatralnej od niemal dwóch dekad, to zdarzenia teatralne skierowane do tak młodej grupy wiekowej są nadal traktowane jako innowacyjne.

Alicja Morawska-Rubczak, reżyserka spektaklu, podkreśla że dla twórców tej sztuki kluczowe jest zapewnienie widzom poczucia komfortu i bezpieczeństwa, począwszy od momentu przekroczenia progu teatru. Jej zdaniem, spotkania z tak młodą publicznością – często jeszcze raczkującą – są unikalnym wyzwaniem, ale również okazją do stworzenia nowej jakości w teatrze dla dzieci.

Dodaj komentarz