Ocena kosztów utrzymania Krakowa zimą: Weekendowy śnieg wyniósł 10,5 mln zł

Podczas ostatniego weekendu, wszystkie jednostki sprzętu przeznaczone do zimowego utrzymania miasta były na stopie gotowości. Ponadto, do akcji zimowej użyto ponad 4,5 tysiące ton soli. Suma wszystkich tych działań spowodowała, że budżet miasta Krakowa został obciążony kwotą 10,5 mln zł – takie są wnioski z podsumowania weekendu przekazanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie. Wszystko to wynikało z intensywnych opadów śniegu, które miały miejsce od piątku do niedzieli.

Informacje udzielone w poniedziałek przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie sugerują, że blisko 100 jednostek nadal jest aktywnych na terenie miasta. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie ścieżek rowerowych i chodników. Firma poinformowała również, że powierzchnie głównych dróg są już czarne i mokre.

Rzecznik MPO, Piotr Odorczuk, rozmawiając z PAP, podsumował sytuację z ostatnich dni. Stwierdził, że na ulice wyjechały wszystkie jednostki przeznaczone do zimowego utrzymania miasta, co oznaczało 256 piaskarek i solarek. W czasie trwającego niemal cały weekend zaangażowania sprzętu, zużyto 4 608 ton soli, 217 ton piasku i 54 tony chlorku wapnia. Całość działań kosztowała miasto 10,5 mln zł. Dodał również, że sama sobota była obciążeniem dla budżetu miasta na kwotę 4 mln zł.

Dodaj komentarz