Potrzebne zmiany w ruchu tramwajowym w Krakowie z powodu budowy odcinka S7

Prace budowlane związane z realizacją projektu odcinka S7 w Krakowie, mające miejsce w najbliższą sobotę, skutkować będą czasowym zawieszeniem ruchu tramwajowego. Ograniczenia dotkną trasy od przystanku Elektromontaż do pętli Wzgórza Krzesławickie. Takie działanie jest konieczne dla umożliwienia budowy dodatkowych filarów dla nowych wiaduktów, które staną się podstawą dla przyszłych torów tramwajowych.

Dotychczasowe etapy prac obejmowały konstrukcję nasypów od strony ulicy Wańkowicza, budowę wiaduktów przechodzących nad trasami kolejowymi oraz drogą ekspresową w pobliżu Urzędu Pracy. W ostatnim czasie rozpoczęto również instalację słupów trakcyjnych na świeżo wybudowanym nasypie.

Pod tytułem „Budowa S7 – jakie spowoduje utrudnienia?”, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że owe ograniczenia w komunikacji miejskiej potrwają aż do listopada. To właśnie w tym terminie planowane jest przywrócenie funkcjonowania połączenia tramwajowego pomiędzy przystankami Elektromontaż i Wańkowicza.

Dodaj komentarz