Poszukiwanie nowego sponsora Wisły Kraków i PZPN zakończone kontrowersjami

Według relacji medialnych, Polski Związek Piłki Nożnej prowadził rozmowy na temat potencjalnej umowy sponsorskiej z firmą Kuchnia Vikinga. Jednakże proces negocjacyjny został zakłócony przez informacje wskazujące, że wiceszef tego przedsiębiorstwa jest powiązany z działalnością grupy przestępczej. Wszystko to wywołało dużo zamieszania i kontrowersji.

Zauważalne jest, że firma Kuchnia Vikinga nie jest obca w świecie piłki nożnej. Przez cały bieżący sezon była już bowiem sponsorem innego zespołu – Wisły Kraków. Wiadomości o potencjalnej przestępczej działalności jednego z jej kierowników wprowadziły jednak zamieszanie i skłoniły „Białą Gwiazdę” do podjęcia decyzji o rezygnacji ze współpracy.

Klub z Krakowa nie pozostawił miejsca na spekulacje i szybko wydał oficjalne oświadczenie na ten temat. W dokumencie tym jasno stwierdzono, że Wisła Kraków podjęła konkretne kroki po ujawnieniu problematycznych faktów dotyczących swojego sponsora. Chociaż szczegóły tych działań nie zostały ujawnione, przesłanie jest jasne – klub nie chce mieć nic wspólnego z jakąkolwiek podejrzaną działalnością.

Dodaj komentarz