Poseł Konfederacji Grzegorz Braun usuwa ukraińską flagę z Kopca Kościuszki

Znanemu z kontrowersyjnych, antyukraińskich wypowiedzi posłowi Konfederacji, Grzegorzowi Braunowi, udało się pokonać gwałtowne opady deszczu i zdobyć Kopiec Kościuszki w Krakowie. Na szczycie kopca wykonał ryzykowną czynność – usunął ukraińską flagę, która jego zdaniem była tam umieszczona niewłaściwie. Informacje o tej kwestii podał za pośrednictwem portalu X, zapewniając, że flaga nie znajdowała się w odpowiednim miejscu. Policja już rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

Ten incydent stanowi kolejne kontrowersyjne działanie Grzegorza Brauna, który zasłynął w grudniu poprzedniego roku, gdy podczas sejmowej debaty zgasił świece chanukowe przy pomocy gaśnicy. Tym razem znów zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej.

Zdumiewające jest to, że Braun podjął decyzję o wejściu na Kopiec Kościuszki w czasie gwałtownych opadów deszczu, które sparaliżowały Kraków i spowodowały zalanie wielu ulic. Po dotarciu na szczyt kopca, Braun usunął ukraińską flagę. Cały ten incydent został udokumentowany na nagraniu wideo, które później pojawiło się na profilu posła na portalu X. „Jako uczciwy znalazca przekazuję flagę Ukrainy, która była umieszczona w niewłaściwym miejscu, do konsulatu w Krakowie” – napisał Braun na swoim profilu.

Dodaj komentarz