Poprawki w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa umożliwią budowę krytych basenów na terenie Clepardii

Krakowska Rada Miasta podjęła decyzję o wprowadzeniu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta, co umożliwi przyznanie dodatkowych funduszy na realizację projektu budowy krytych basenów w obrębie Klubu Sportowego Clepardia. Z ogromną satysfakcją mogę stwierdzić, że po wielu latach jesteśmy na progu zakończenia procedury przetargowej dotyczącej budowy tych basenów – mówi Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Krzysztof Kowal. Dodaje on, że to osiągnięcie jest rezultatem determinacji Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego oraz uchwały Rady Miasta. Dzięki temu możemy sfinalizować finansowanie inwestycji. Wierzę, że umowę uda nam się podpisać jeszcze w tym miesiącu, a już za trzy lata mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego kompleksu.

Planowane jest utworzenie dwóch basenów (o wymiarach 25×15 m i 12×7 m) wraz z sauną i jacuzzi, jak również zaplecza szatniowego. W skład kompleksu sportowego wejdą także sale fitness (duża i mała), siłownia, boisko do squasha, jak również kręgielnia i wrotkarnia. Inwestycja ta stanowi część rozbudowy Klubu Sportowego Clepardia na Prądniku Białym.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie żywi nadzieję, że początkiem 2026 roku mieszkańcy będą już mogli cieszyć się nowo wybudowanymi obiektami.

Dodaj komentarz