Ponowne uruchomienie systemu rowerowego Park-e-Bike dla mieszkańców Krakowa

Już w nadchodzący poniedziałek, 4 marca, krakowianie będą mieli możliwość ponownego skorzystania z jednego z popularnych miejskich systemów rowerowych – Park-e-Bike. Elektryczne jednoślady, tak jak było to do tej pory, będą dostępne do wypożyczenia na czterech wyznaczonych parkingach Park and Ride w Krakowie. Co więcej, od przyszłego tygodnia miasto planuje ponownie uruchomić stacje naprawy rowerów, które po gruntownym remoncie zostaną udostępnione dla mieszkańców.

Elektryczne rowery Park-e-Bike podczas zimy były przechowywane w magazynie, gdzie przeszły gruntowną konserwację. Ze względu na ich intensywne użytkowanie przez cały rok (co jest powodem naszej wielkiej radości), dokładne sprawdzenie stanu technicznego rowerów odbywa się każdego roku pod koniec sezonu. Ostatnie miesiące upłynęły więc na pracach konserwacyjnych, a teraz rowery Park-e-Bike są gotowe do ponownego użytkowania zapewniając pełne bezpieczeństwo i komfort jazdy. Od piątku, 1 marca, sprzęt będzie sukcesywnie rozstawiany na stacjach, a wypożyczyć go można będzie już od najbliższego poniedziałku.

Na krakowskie ulice powróci tyle samo rowerów co w ubiegłym roku – łącznie 143. Wypożyczyć je można będzie na parkingach P+R na Kurdwanowie, Czerwonych Makach, Nowym Bieżanowie oraz na Małym Płaszowie. Korzystanie z systemu jest darmowe, jednak wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby się zarejestrować, trzeba wypełnić formularz. Można to zrobić w siedzibach ZTP, które znajdują się na ul. Wielopole 1 oraz ul. Przewóz 21.

W celu ułatwienia procesu rejestracji, organizowane są różnego rodzaju akcje, podczas których można składać wnioski o rejestrację, np. podczas wydarzeń miejskich. Najbliższa tego typu inicjatywa odbędzie się 9 marca (sobota) na dziedzińcu Radia Kraków w godzinach od 10.00 do 15.00. Wnioski można także składać za pośrednictwem platformy ePUAP.

Podczas rejestracji należy podać szczegółowe dane osobowe, które następnie są weryfikowane na podstawie dowodu tożsamości ze zdjęciem. Konieczne jest również podpisanie oświadczenia potwierdzającego zapoznanie się i akceptację regulaminu Park-e-Bike’a. Warto dodać, że aby korzystać z systemu, trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać PESEL oraz polski numer telefonu.

Dodaj komentarz