Polskie osiągnięcia na Korea International Women’s Invention Exposition

Politechnika Krakowska z dumą podaje do wiadomości, że podczas szesnastej edycji renomowanej międzynarodowej wystawy innowacji w Korei – Korea International Women’s Invention Exposition (KIWIE) – trzy wynalazki pochodzące z tej krakowskiej uczelni zdobyły nagrody. Innowacyjne projekty stworzone przez członków Koła Naukowego Smart Mat zostały docenione dwoma złotymi medalami oraz jednym srebrnym.

Wystawa KIWIE odbyła się w dniach 20-22 lipca w południowokoreańskim Goyang. Prestiżowe wydarzenie to jest organizowane przez Koreańskie Stowarzyszenie Wynalazców (KWIA), we współpracy z Korean Intellectual Property Office (KIPO). Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim promowanie badań naukowych prowadzonych przez kobiety oraz ułatwienie wymiany idei i wiedzy między inwentorkami. KIWIE to miejsce, gdzie prezentowane są innowacyjne projekty, a ich twórczynie mają okazję zdobyć uznanie na międzynarodowej scenie.

Podczas szesnastej edycji KIWIE wzięło udział ponad 370 wynalazców z 19 różnych krajów, w tym także delegacje z Polski. Zgłoszone przez polskich uczestników wynalazki prezentowane były na stoisku Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Ich prace zostały docenione aż pięcioma medalami: dwoma złotymi, dwoma srebrnymi oraz jednym brązowym. Dwa złote i jeden srebrny medal powędrowały do członków Koła Naukowego Smart Mat z Politechniki Krakowskiej. Dodatkowo, Uniwersytet Medyczny w Łodzi otrzymał srebrny medal, a brązowy medal powędrował do Politechniki Lubelskiej.

Dodaj komentarz