Polska drużyna rugby kobiet zmierza po złoto na Igrzyskach Europejskich

Na drodze do zdobycia złotego medalu na Igrzyskach Europejskich znajduje się reprezentacja Polski w rugby 7-osobowym kobiet. Polki w imponujący sposób radziły sobie z rywalkami w rozgrywkach grupowych, pokonując Włoszki w ćwierćfinale. Następnie, z wynikiem 29:7, zwyciężyły drużynę Czeszek w półfinale. Teraz na polskie zawodniczki czeka decydująca potyczka z reprezentacją Wielkiej Brytanii, zaplanowana na wtorek o godzinie 21.05.

Nasza reprezentacja była typowana jako faworytka i od samego startu starała się zdominować rywalki. Działania na boisku skupiły się głównie na połowie przeciwnika. Sukcesem zakończyło się starcie Małgorzaty Kołdej, która wykorzystała swoją szybkość, zdobywając po raz pierwszy punkty dla drużyny. Nie udane okazało się jednak podwyższenie przez Natalię Pamiętę, która nie trafiła miedzy słupy – rezultat meczu tym samym wynosił 5:0 dla Polski.

Następna akcja przyniosła kolejne punkty dla Polski, dzięki Anny Klichowskiej. Podwyższenie znów nie powiodło się, ale nasze zawodniczki utrzymywały przewagę, prowadząc już 10:0. Czeszki wciąż borykały się z ogromnym naciskiem ze strony Polak. Sylwia Witkowska zwiększyła przewagę Polski, zdobywając kolejne punkty, co zmieniło wynik na 15:0. Podwyższenie ponownie nie zostało wykonane prawidłowo. Ostatnia akcja pierwszej połowy, wykonana przez Anezke Sladkovą, przyniosła chwilowe oddechy Czeszkom poprzez zdobycie i podwyższenie punktów.