Podsumowanie pierwszego miesiąca 2024 roku przez Kraków Airport: Jakie kierunki lotów były najpopularniejsze?

Według informacji udostępnionych przez Kraków Airport, liczba korzystających z jego usług osób w styczniu wyniosła 691 881, co stanowi 13% więcej pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku oraz aż o 35% więcej niż w styczniu 2019 roku.

Na profilu facebookowym krakowskiego lotniska opublikowano komunikat, w którym prezesa zarządu Kraków Airport – Radosława Włoszka – został zacytowany. Wyjaśnił on, że w czasie zimy narty i snowboardy gotowe do podróży są częstym widokiem na terminalu. Jednakże, jak podkreślił, atrakcyjność krakowskiego lotniska polega również na dostępności połączeń do miast, które mogą poszczycić się ciepłym klimatem. Zapewnił także, że cała załoga Kraków Airport konsekwentnie dba o bezpieczeństwo i wygodę pasażerów.

Prezes dodał również, że razem z przewoźnikami i całym sektorem turystycznym, nieustannie pracują nad rozszerzeniem oferty połączeń do różnych miejsc na świecie na sezon Lato 2024. Przewiduje przy tym, że w wyjątkowym roku 2024, który jest jubileuszowy dla lotniska, liczba obsłużonych pasażerów przekroczy barierę 10 milionów.

Dodaj komentarz