Podróż z Wisły do Krakowa na rowerach, w hołdzie dla sekcji kolarskiej Wisły Kraków

Grupa entuzjastów, będących jednocześnie kibicami Wisły Kraków, planuje odbyć rowerową wyprawę pokonując dystans niemal 180 kilometrów, rozpoczynając swoją podróż w Wiśle a kończąc ją w Krakowie. Intencją uczestników jest przypomnienie i upamiętnienie działającej w latach 1948-1962 sekcji kolarskiej tego renomowanego klubu.

19 czerwca (19.06), nawiązując do roku założenia klubu – 1906, obchodzony jest symbolicznie jako Dzień Wiślaka. Data dokładnego startu wyprawy z Wisły przez grupę cyklistów nie została jeszcze precyzyjnie ustalona.

Szlak, którym poruszać się będą kolarze, znany jest jako Wiślana Trasa Rowerowa. Planowany jest on do przebiegu przez całe terytorium Polski. Start oznaczony jest przy dworcu kolejowym w Wiśle. Aktualnie gotowe są już odcinki przebiegające przez Śląsk i województwo kujawsko-pomorskie, a także fragmenty trasy w Małopolsce.

Patronat nad wydarzeniem podjął się Stowarzyszenie Historia Wisły. Jakub Zalotyński, wiceprezes tej krakowskiej organizacji wyjaśnia: „To nasza okazja do przypomnienia o sekcji kolarskiej Wisły Kraków, która istniała w latach 1948-1962. Zdecydowaliśmy wesprzeć inicjatywę amatorskiej, nieformalnej Wiślackiej Grupy Rowerowej, która organizuje tę rowerową podróż na trasie Wisła – Kraków, liczącą blisko 180 km. Jesteśmy zaszczyceni, że amatorscy kolarze, którzy są też kibicami Wisły Kraków, postanowili skorzystać z naszej pomocy, między innymi przy projektowaniu koszulek grupowych nawiązujących do tych, które nosili dawniej kolarze Wisły Kraków. To wielkie wyzwanie i cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grupy i wspólnie pokonać tę trasę. Jestem głęboko przekonany, że podołamy”.

Dodaj komentarz