Piotr Kempf objął stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Krakowie powiadomiła publicznie o powołaniu Piotra Kempfa na stanowisko dyrektora. Informacja ta ukazała się na oficjalnej stronie internetowej RDLP w ostatni wtorek. Przed przyjęciem nowej roli, Kempf kierował krakowskim Zarządem Zieleni Miejskiej.

Nowo mianowany dyrektor, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, ujawnił swoje główne cele na najbliższą przyszłość. Nadrzędnym z nich jest zmniejszenie skali wycinki drzew, z naciskiem na ochronę najbardziej wartościowych drzewostanów.

Kempf wyraził również chęć otwarcia linii komunikacji z różnorodnymi organizacjami, które wyrażały niezadowolenie z zarządzania lasami przez ostatnią dekadę. Niemniej jednak zamierza uspokoić nastroje wśród przedsiębiorców leśnych. Ponadto, deklarował chęć dystansu pomiędzy Lasami Państwowymi a Kościołem, argumentując, że niektóre jednostki LP, zwłaszcza w RDLP w Krakowie, utrzymywały zbyt bliskie relacje w ostatnich latach.

Piotr Kempf jest wykształconym leśnikiem, a swoje wyższe studia ukończył na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Posiada również ponad 10-letnie doświadczenie pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stanowisko dyrektora RDLP objął w środę.

Warto dodać, że Kempf jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Próbował swoich sił w wyborach parlamentarnych w 2019 i 2023 roku, niestety bez powodzenia. W przeszłości wymieniany był również jako potencjalny kandydat na prezydenta miasta Krakowa.

Dodaj komentarz