Park Tetmajera – oaza spokoju i zieleni w Bronowicach

Zwiedzając park Tetmajera, okaże się, że jest to miejsce pełne jeziorek, pomostów i kaczek pływających po tafli wody. Wydaje się, że prace budowlane tego urokliwego miejsca dobiegają końca. W przyszłości nie można wykluczyć możliwości stworzenia tam przystani dla łodzi wiosłowych, jednak na chwilę obecną najważniejsze jest to, że dzielnica Bronowice zyskuje doskonałą przestrzeń do odpoczynku i rekreacji.

Planowany jest montaż różnych elementów małej architektury, takich jak stoły piknikowe, ławki czy kosze na śmieci. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, takich jak plac zabaw czy miejsca przeznaczone do streetworkoutu i flowparku. Dodatkowo, w części leśnej powstanie specjalna przestrzeń edukacyjna.

Będzie to miejsce bogate w zieleni. Planowane są nasadzenia niemal 5,5 tysiąca roślin! Krajobraz będzie malowniczy i pełen uroku, z kwitnącymi malwami i piwoniami oraz białymi płotkami ozdobionymi niebieskimi elementami. Taka stylistyka nawiązuje do młodopolskiego charakteru twórczości Włodzimierza Tetmajera, twórcy którego imię nosi park.

Obszar parku rozciąga się wzdłuż ulicy Tetmajera, od parkingu aż po zbiornik wodny Pasternik i graniczący z nim teren leśny oraz uroczysko w Rząsce. Rzeczny park zostanie ukończony w 2023 roku, który oficjalnie został ogłoszony Rokiem Włodzimierza Tetmajera.

Dodaj komentarz