Park Jalu Kurka ponownie stał się własnością miasta

Park Jalu Kurka w Krakowie przez wiele lat był własnością zakonu salwatorianów. Miasto od 2017 roku prowadziło negocjacje celem odkupienia działki i udostępnienia jej mieszkańcom. Kilka dni temu negocjacje wreszcie dobiegły końca, a Kraków odzyskał 1,7 ha terenu, płacąc zakonowi niecałe 11 mln zł.

Park Jalu Kurka wkrótce znów dostępny dla spacerowiczów

Krakowianie właśnie zyskali zieloną enklawę w postaci parku Jalu Kurka, nazwanego na cześć artysty i członka Awangardy Krakowskiej. Przez ponad 15 lat działka mierząca niemal 1,7 ha była w rękach prywatnych, niedostępna dla mieszkańców miasta. Wkrótce się to zmieni. Miasto odkupiło działkę od zakonu salwatorianów za niecałe 11 mln zł i teraz zajmuje się ponownym zagospodarowaniem tego terenu. Tym samym zakończono negocjacje trwające ponad 5 lat. Zakon początkowo chciał jedynie wynajmować teren miastu za symboliczną kwotę, ale ostatecznie zdecydowano się na sprzedaż.

Park zostanie doposażony i nieco odświeżony. Wszystko po to, by znów stał się miejscem dostępnym dla mieszkańców i przyjaznym dla osób poszukujących miejsca na spacer i odpoczynek.

Dodaj komentarz