Panattoni kończy budowę Panattoni Park Kraków East IV, wynajmowany w całości przez OMEGA Pilzno

Panattoni, znany deweloper nieruchomości przemysłowych, zakończył swój najnowszy projekt w Małopolsce – Panattoni Park Kraków East IV. To właśnie ten obiekt, o łącznej powierzchni 18 tys. mkw., znajdujący się w Myślenicach, został w pełni wynajęty przez OMEGA Pilzno, polską firmę logistyczną.

Według informacji udostępnionych przez Panattoni, OMEGA Pilzno będzie miała możliwość korzystania z wielu nowoczesnych rozwiązań opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii. Ponadto, obiekt poddany zostanie procesowi certyfikacji BREEAM, który ma potwierdzić jego doskonały poziom ekologiczny.

Panattoni konsekwentnie poszerza swoje portfolio w Małopolsce. W minionym roku ukończyli swoją największą inwestycję – Panattoni Park Kraków North o powierzchni 56,5 tys. mkw., a także dwa parki w Skawinie: Panattoni Park Kraków West I oraz Panattoni Park Kraków West III. W tym roku oddane do użytku zostały City Logistics Kraków Airport II oraz Panattoni Park Kraków East IV, a kolejna inwestycja – City Logistics Kraków III jest wciąż w budowie.

Karina Trojańska z Panattoni podkreśla specyfikę krakowskiego rynku nieruchomości przemysłowych. Jego unikalność wynika z ograniczonej dostępności gruntów, co skutkuje niskim nasyceniem i jednym z najniższych wskaźników pustostanów w kraju. Przy tym, potencjał tego rynku jest ogromny, napędzany głównie przez ludzki kapitał – drugą pod względem wielkości populację w Polsce i dynamicznie rozwijający się ośrodek akademicki.

Dodaj komentarz