Otwarcie pierwszego społecznego ogrodu parcelowego w Krakowie na Woli Justowskiej

Pierwszy w swoim rodzaju społeczny ogród parcelowy ma być zlokalizowany na ulicy Orlej w krakowskim rejonie Woli Justowskiej. To innowacyjna inicjatywa, która pozwala mieszkańcom miasta wynająć niewielki kawałek ziemi i uprawiać na nim własne warzywa. Pomysł ten narodził się w głowach ludzi z Zarządu Zieleni Miejskiej (ZZM), którzy zainspirowali się ogrodnictwem miejskim popularnym w południowych krajach Europy.

„Czy pragniesz kontaktu z naturą i eksploracji ziemi? Czy marzyłeś o posiadaniu własnej działki i uprawie warzyw? Czy cenisz sobie prawdziwe relacje międzyludzkie i chciałbyś nauczyć się, jak pielęgnować ziemię? Znaleźliśmy odpowiedź na Twoje potrzeby!” – to hasło promujące nowy projekt ZZM. Instytucja ta zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, które zaplanowane jest na 5 grudnia o godzinie 17:00. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Zarządu Zieleni Miejskiej przy ulicy Reymonta 20, a dokładniej na stadionie miejskim imienia Henryka Reymana.

Pomysł stworzenia miejsca takiego jak społeczny ogród parcelowy pochodzi z południowych krajów Europy, gdzie ten typ ogrodnictwa urbanistycznego jest najbardziej rozpowszechniony. Koncepcja ta łączy w sobie elementy ogrodu działkowego i ogrodu społecznego.

Dodaj komentarz