Choinka miejska w Krakowie: świąteczny symbol pełen błyskotek i energooszczędności

Na Rynku Głównym w Krakowie, otoczonym przez śnieżne dekoracje stworzone przez matkę naturę, odbyła się uroczystość włączenia iluminacji najokazalszego świątecznego drzewa w mieście. Była to sobota wieczorem, kiedy miasto ożyło blaskiem ozdób świątecznych emanujących z potężnego świerka. Jak podkreślili urzędnicy miejski, choinka została ozdobiona aż 26 tysiącami lamp energooszczędnych, które mogą zmieniać swój kolor.

Krakowska choinka została dodatkowo udekorowana soplami imitującymi topiący się lód oraz ponad tysiącem baniek inkrustowanych wzorami. Te ostatnie nawiązują do wzornictwa arrasów widocznych na Wawelu. Dodatkowo, magistrat zwraca uwagę na energooszczędność tego świątecznego symbolu – jak przekonują, drzewko zużywa mniej prądu niż domowy czajnik.

Włączenie światełek na monumentalnym drzewku miało miejsce o godzinie 17:00. Kluczem do magicznego oświetlenia był prezydent miasta. Przed tą chwilą, obok Bazyliki Mariackiej z występem koncertowym.

Niebawem, tuż przed Bożym Narodzeniem, podobne świąteczne symbole pojawią się w innych lokalizacjach. Planowane są choinki na Rynku Podgórskim, przed Muzeum Narodowym oraz na placach Centralnym i Wszystkich Świętych.

Dodaj komentarz