Oficjalne rozpoczęcie budowy obwodnicy Zabierzowa

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, który był porannym gościem Radia Kraków, zapewnił, że oddanie do użytku obwodnicy Zabierzowa przyniesie ulgę nie tylko mieszkańcom tej miejscowości, ale także całej Małopolski i Śląska. Dodał, że mieszkańcy tego regionu długo czekali na ten moment, walcząc z trudnościami wynikającymi z intensywnego ruchu pojazdów, który codziennie wynosi około 20 tysięcy. Budowa tej komfortowej, dwupasmowej drogi to odpowiedź na te trudności i ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Obwodnica Zabierzowa, której budowa oficjalnie rozpoczyna się dzisiaj, ma swoje początki w rejonie węzła Modlniczka. Będzie miała ponad 10 kilometrów długości i będzie przebiegać po całkowicie nowym śladzie. Czas jej realizacji szacowany jest na 4 lata.

Inwestycja ta nie tylko przyniesie korzyści mieszkańcom Zabierzowa, ale jest też kluczowa dla Krakowa. Dlatego też jej budowa zdecydowanie cieszy nie tylko mieszkańców Małopolski, ale również Śląska.

To alternatywna droga dla płatnej autostrady DK 79, znanej również jako Bytomka. Problemy i zagrożenia, jakie napotykają użytkownicy tej drogi, to kolejny powód dla którego decyzja o budowie obwodnicy była tak pilna i oczekiwana od kilkudziesięciu lat nie tylko przez krakowian, ale także przez mieszkańców zachodniej Małopolski.

Pomimo gęstej zabudowy terenu, decyzja o wyborze zupełnie nowego przebiegu drogi zapadła bez wahania. Droga będzie biegła w nowym śladzie od węzła Modlniczki na północ od Zabierzowa i złączy się z DK 79 w okolicach Rudawy. Inwestycję tę udało się zrealizować dzięki pracownikom GDDKiA oraz partnerom biznesowym, za co Minister Infrastruktury podziękował dyrektorowi Pałasińskiemu i całemu zespołowi GDDKiA.

Dodaj komentarz