O dyskusji nad ustawa metropolitalną dla Krakowa

W piątek, w jednym z hoteli położonych w Krakowie, miało miejsce spotkanie dyskusyjne poświęcone zagadnieniu ustawy metropolitalnej dla stolicy Małopolski oraz przyległych gmin. W debacie brała udział grupa znanych polityków związanych z Koalicją Obywatelską, w tym min: Jerzy Buzek, europoseł tej formacji, a także Bartłomiej Sienkiewicz, który pełni funkcję lidera krakowskiej listy kandydatów z KO do Sejmu. Obecni byli też poseł Aleksander Miszalski, senator Bogdan Klich oraz radna powiatu krakowskiego Dorota Marek.

Podczas dyskusji poseł Sienkiewicz zwrócił się do obecnych ze słowami: „Głosując na KO, głosują państwo na metropolitalny Kraków”. Twierdził również, że nie można rozmawiać o przyszłości Krakowa bez uwzględnienia ustawy metropolitalnej.

W swoim wystąpieniu Sienkiewicz miał nadzieję, że najbliższe wybory będą również decyzją o metropolitalności Krakowa. Podkreślał, że Kraków to nie tylko miasto, ale pełnoprawna metropolia i nadszedł czas, aby to sobie uświadomić. Jego zdaniem, bez narzędzi specyficznych dla metropolii, rozwój Krakowa będzie niepełny i ograniczony.

Dodaj komentarz