Nowy układ ruchu na kluczowych skrzyżowaniach w Krakowie ze względu na prace remontowe

W ten weekend, dokładnie w sobotę 22 czerwca, dojdzie do istotnych zmian organizacji ruchu na dwóch kluczowych skrzyżowaniach w Krakowie. Mowa tutaj o skrzyżowaniu ulic Krasińskiego, Kościuszki i Konopnickiej oraz punkcie przecięcia ulic Królowej Jadwigi, Księcia Józefa i Kościuszki.

Firma odpowiedzialna za przebudowę ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki rozpocznie następne etapy prac. Udało się już ułożyć torowisko na ulicy Zwierzynieckiej – na odcinku od Filharmonii do Małej. Aktualnie podobne działania są realizowane między Małą a Felicjankami. Tam gdzie jest to możliwe, prowadzone są również prace brukarskie.

Sporo pracy zostało już wykonane na pętli Salwator przy ulicy Kościuszki. Z nadejściem pierwszego dnia wakacji, mieszkańcy mogą spodziewać się znaczących zmian, głównie na wspomnianych wcześniej skrzyżowaniach: Krasińskiego – Kościuszki – Konopnickiej oraz Królowej Jadwigi – Księcia Józefa – Kościuszki.

Na pierwszym z wymienionych skrzyżowań rozpocznie się modernizacja infrastruktury podziemnej, później planowane jest ułożenie konstrukcji pod torowisko oraz samego torowiska, a w finale zostanie położona nowa nawierzchnia. Po drugiej stronie ulicy Kościuszki, przy pętli Salwator, powstawać mają krawężniki, chodniki i wejście na ulicę św. Bronisławy.

Dodaj komentarz