Nowe twarze w kadrze drugiego zespołu Wisły Kraków

Klub piłkarski Wisła Kraków niedawno ujawnił nazwiska zawodników, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego zespołu. Pod przewodnictwem trenera Mariusza Jopa, ci piłkarze będą miały za zadanie rywalizować o awans do III ligi. W składzie drużyny, która swoje pierwsze mecze w „Małopolskiej Ekstraklasie” rozegra na początku sierpnia, dominują gracze, którzy dotychczas brali udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-19. Jednym z nich jest Dani Ramirez, syn dyrektora sportowego Wisły.

Rezerwy Wisły Kraków przystąpiły do przygotowań już 3 lipca, czyli o miesiąc przed debiutem w IV lidze. Trenerowi Mariuszowi Jopowi i jego asystentowi Bartoszowi Bąkowi czeka spore wyzwanie. Pierwszy sparing z Górnikiem II Zabrze zaplanowany jest na sobotę 8 lipca. Kolejne mecze towarzyskie zaplanowane są na 12 lipca z Czarnymi Połaniec, 15 lipca z KS Wiązownica i 26 lipca ze Starem Starachowice.

Wśród zawodników powołanych do rezerw pojawił się hiszpański gracz – Dani Ramirez, syn Kiko Ramireza. Ten wysoki 19-letni obrońca dołączył do krakowskiego klubu na wiosnę tego roku, uczestnicząc w treningach ekipy z Centralnej Ligi Juniorów. Przedtem, Dani Ramirez był zawodnikiem w rodzinnym kraju, grając dla Sabadell U-19. Swój debiut miał we wrześniu 2022, a pierwszą bramkę strzelił w styczniu tego roku. Nie ma jednak jeszcze oficjalnych informacji, czy zawodnik podpisał kontrakt z Wisłą Kraków.

Dodaj komentarz