Emiracki fundusz inwestycyjny przenosi swoje zainteresowanie z Wisły Kraków do Lechii Gdańsk

Inwestycyjny gigant z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który ma na swoim koncie 100% udziałów w Football Culture Poland, planował przejąć kontrolę nad krakowską drużyną piłki nożnej Wisłą w czerwcu. Po długotrwałych negocjacjach, które toczyły się przez kilka miesięcy, krakowianie jednak nie podpisali umowy. W rezultacie Mada Global skierował swoje zainteresowanie ku innemu polskiemu klubowi – Lechii Gdańsk. Transakcja zostanie sfinalizowana, gdy mniejszościowi akcjonariusze klubu zrezygnują z prawa do pierwszeństwa zakupu akcji i zostanie podpisana ostateczna umowa sprzedaży.

Mimo że pierwotnie fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich miał przejąć Wisłę Kraków, ostatecznie stało się jasne, że to Lechia Gdańsk zdobędzie ich inwestycję. Spekuluje się, że na początku Mada Global planuje przeznaczyć na Lechię około 4 miliony euro. Istnieje jednak szansa, że ostateczna kwota inwestycji może być znacznie wyższa. W kontekście potencjalnej inwestycji w Wisłę Kraków mówiono o sumie rzędu co najmniej 15 milionów euro przez najbliższe 3-4 lata.

Gdańszczanie, którzy ostatnio spadli z ekstraklasy, niewątpliwie będą potrzebować znacznych środków na utrzymanie klubu. Przede wszystkim dlatego, że mają duże zadłużenie wynoszące około 20 milionów złotych, a skład drużyny musi zostać zbudowany prawie od nowa.

We wtorek 4 lipca, Lechia Gdańsk i nowy inwestor opublikowali wspólne oświadczenie. „Lechia Rights Management oraz fundusz inwestycyjny MADA GLOBAL doszły do porozumienia w sprawie przejęcia Lechii Gdańsk”, brzmi treść oświadczenia.

Dodaj komentarz