Nowe projekty remontowe i zmiany w organizacji ruchu miejskiego od września

Wraz z nadejściem września, miejscy urzędnicy przekazali liczne informacje dotyczące nowych projektów remontowych oraz zmian w ruchu miejskim. Prace remontowe nie ograniczyły się tylko do ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki, ponieważ pojawiło się wiele innych miejsc w mieście, gdzie rozpoczęto prace. Mimo że na ulicy Kościuszki pojawiły się już barierki i odpowiednie znaki drogowe, to jednak większość prac przebiega na ulicy Zwierzynieckiej. Tam to obecnie usuwane jest stare nawierzchnie asfaltowe, a prace prowadzone są przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Warto również wspomnieć, że dzisiaj odbędzie się otwarcie kolejnego etapu budowanej trasy S7, czyli odcinka Moczydło-Miechów.

Prace związane z przebudową ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej rozpoczęły się w sobotę, 2 września, i potrwają przez dwanaście miesięcy. W związku z tymi pracami, wprowadzono duże zmiany w zakresie organizacji ruchu drogowego oraz komunikacji miejskiej.

Jako część tych inwestycji przewidziano różne prace konserwacyjne i modernizacyjne, takie jak wymiana torowiska, renowacja chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Ponadto planowany jest remont mostu nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”.

Dodaj komentarz