Nietypowy wypadek na krzyżówce ulic Stefana Grota-Roweckiego i Kapelanka

W miniony wtorek, w samo południe, doszło do nietypowego incydentu drogowego na skrzyżowaniu dwóch ulic – Stefana Grota-Roweckiego oraz Kapelanka. Starszy pan, który był za kierownicą samochodu marki volkswagen, niespodziewanie zasłabł tuż przed taksówką. Pasażerka wspomnianego volkswagena i osoba obsługująca taksówkę natychmiast wysiedli z pojazdów, aby udzielić pomocy nieszczęsnemu mężczyźnie. W tym momencie, nieoczekiwanie, volkswagen błyskawicznie ruszył do przodu, zderzając się z kobietą i stojącą taksówką. Na tylnym siedzeniu taksówki znajdowała się kobieta w ciąży.

Piotr Szpiech, rzecznik krakowskiej policji, informuje, że pierwotne ustalenia sugerują, że prawdopodobnie omdlały kierowca przypadkiem przesunął nogę z hamulca na pedał gazu.

Służby medyczne i policyjne szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Zarówno potrącona kobieta jak i kobieta w ciąży – pasażerka taksówki – zostały natychmiast przewiezione do szpitala. Kierowca volkswagena był reanimowany na miejscu przez ratowników medycznych.

Piotr Szpiech dodaje, że udało się ostatecznie przywrócić kierowcy funkcje życiowe. Mężczyzna został skierowany do szpitala na dalsze leczenie.

Dodaj komentarz