Nowe centrum handlowe w Krakowie. Sprawdź, gdzie powstanie

W poprzednim tygodniu KG Group otworzyła nowe centrum handlowe Atut Bielany. Teraz rozpoczyna prace nad kolejnym obiektem Atut Ruczaj. W budynku o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych będzie znajdowało się ponad 20 sklepów i lokali usługowych, a w tym duży market budowlany Leroy Merlin.  

Prezes zarządu KS Group, Krzysztof Gaczorek relacjonuje, że inwestycja uzyskała zgodę na budowę, dlatego już niebawem rozpoczną się prace budowlane. Nowe centrum handlowe powstanie naprzeciwko Galerii Handlowej Atut Ruczaj, którą otwarto na początku roku 2019. Znajdują się w niej takie obiekty handlowe jak: Lidl, Pepco, Rossmann, Tedi, Kik, Jysk, Komfort czy Tedi. Inwestorowi zależało, aby w galerii handlowej znalazła się cała gama obiektów handlowo-usługowych, dlatego postanowił dobudować drugą część. Prace nad doborem najemców jeszcze trwają, jednak wiadomo już, że wśród nich znajdą się m.in. Biedronka, RTV Euro AGD, Action czy siłownia MyFitness Place. Powierzchnia obiektu będzie wynosić około 25 tysięcy metrów kwadratowych.

Kiedy nastąpi otwarcie nowej galerii handlowej?

KS Group planuje, aby otworzyć nowy obiekt w drugiej połowie 2022 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Atut Ruczaj będzie największym obiektem tego typu w promieniu kilku kilometrów. KS Group ma już w swoim posiadaniu siedem galerii handlowych Atut. Cztery znajdują się w Krakowie i w Węgrzcach obok Krakowa. Inne zbudowano w Pruszkowie i Bełchatowie. Oprócz Atut Ruczaj 2, inwestor rozpocznie w tym roku budowę jeszcze dwóch obiektów. Jeden przy ul. Nowohuckiej w Krakowie a inny w Suchej Beskidzkiej. Atut Ruczaj 2 stanie przy ul. Czerowne Maki na Dębinkach w Krakowie, czyli jednej z najprężniej rozwijających się w mieście dzielnic.

Dodaj komentarz