Nowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju cieszy się popularnością

Ponad 500 tysięcy osób skorzystało z nowo otwartej trasy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, której trasa prowadzi do mieszkań zlokalizowanych na obszarze na północ od ulicy Opolskiej.

Oświadczenie wydane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, podane do publicznej wiadomości przez magistrat krakowski w ostatni czwartek, informuje, że od dnia uruchomienia nowej trasy, czyli od 4 września, liczba pasażerów korzystających z tramwajów na linii od przystanku „Papierni Prądnickich” do pętli „Krowodrza Górka P+R” przekroczyła pół miliona.

Cieszące się dużą popularnością tramwaje z linii numer 18 oraz 50 odbyły blisko 15 tysięcy kursów. W dni robocze na tej trasie kursuje aż 42 wagony tramwajowe, z kolei w weekendy ta liczba wynosi 20.

Mimo że tramwajowa komunikacja jest już dostępna dla mieszkańców Krakowa od początku września, przedstawiciele miasta podkreślają, że to nie oznacza końca realizacji całego projektu. Aktualnie końcowym przystankiem jest „Papierni Prądnickich”, jednak prace nad budową zintegrowanego węzła przesiadkowego na Górce Narodowej nadal trwają. Kompleks ten będzie zawierał pętlę tramwajową oraz dwupoziomowy parking P+R z terminalem autobusowym.

Dodaj komentarz