Nowa infrastruktura kolejowa w Krakowie oferuje wygodę i oryginalne atrakcje

Poza pełnieniem swej głównej funkcji transportowej, nowy krakowski most kolejowy oferuje również miejsce do odpoczynku. Osadzone między przęsłami drewniane ławki umożliwiają spacerowiczom przyjemny odpoczynek. Chociaż obecne warunki pogodowe nie sprzyjają relaksowi na otwartej przestrzeni, z nadejściem wiosny siedziska te mogą przyciągać mieszkańców i turystów. W Krakowie jest niewiele mostów, które oferują takie udogodnienia.

Zakończona niedawno budowa nowego mostu kolejowego stanowiła element dużego projektu inwestycyjnego realizowanego przez PKP PLK. Projekt ten obejmował stworzenie dodatkowej pary torów przebiegających przez Kraków, jak również budowę estakad przy ulicach Kopernika i Blich. Obecnie trwa ostatni etap przebudowy wiaduktu znajdującego się pod Halą Targową.

Prace związane z projektem obejmowały również poszerzenie nasypu kolejowego wzdłuż ulicy Halickiej i otoczenie go murkiem. Na jego obrzeżach znalazło się miejsce na ścieżkę dla rowerzystów. Dodatkowo, dla pieszych zaprojektowano specjalny chodnik. Na końcu tej ścieżki znajduje się nowy most, który nie tylko służy do przewozu pociągów, ale także umożliwia mieszkańcom i turystom przejście na drugą stronę miasta. Po przeciwnej stronie mostu znajduje się zjazd w formie „ósemki”, który prowadzi dalej wzdłuż torów kolejowych.

Dodaj komentarz