Nowa arteria komunikacyjna – Trasa Wolbromska sposobem na ułatwienie dojazdu do Krakowa

Nazwę Trasa Wolbromska otrzymała nowo wybudowana droga mająca na celu usprawnienie ruchu od strony północnej do serca Małopolski – miasta Kraków. Po zmaganiach z licznymi wyzwaniami inwestycyjnymi, proces budowy został pomyślnie zakończony, a procedura formalna obejmująca wniosek o pozwolenie na użytkowanie jest już w trakcie realizacji. Wszystko wskazuje na to, że tym samym otwarcie trasy dla ruchu nastąpi jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Trasa Wolbromska ma za zadanie stać się nową „tętnicą” komunikacyjną umożliwiającą sprawniejszy wyjazd z Krakowa w kierunku północy. W ten sposób ma ona wpływać nie tylko na płynność ruchu, ale także odciążać obecne drogi prowadzące do stolicy Małopolski z gminy Zielonki. Planowane jest również jej połączenie z północną obwodnicą Krakowa, która obecnie jest w stadium budowy.

To ambitne przedsięwzięcie jest efektem wspólnej pracy i zaangażowania samorządu miasta Kraków oraz samorządu województwa małopolskiego. Przygotowana trasa, o łącznej długości dwóch kilometrów, swoje początki będzie miała na wysokości ulicy Pachońskiego w Krakowie, a zakończy się w gminie Zielonki, gdzie planowany jest przyszły węzeł na północnej obwodnicy Krakowa.

Dodaj komentarz