Niezwykła atrakcja Bukowna: las upamiętniający Jana Pawła II

Powiat olkuski przyciąga licznych turystów, jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę z istnienia jednej z najbardziej unikalnych atrakcji w miejscowości Bukowno. Na terenie dawnej kopalni piasku rosną drzewa, które zostały posadzone w taki sposób, że tworzą ogromny napis JP II. Ta niezwykła forma upamiętnienia papieża Jana Pawła II jest dziełem leśniczego z Nadleśnictwa Chrzanów. Warto dodać, że w bukowieńskich lasach znajdują się jeszcze dwa inne znaczniki geograficzne o podobnym charakterze.

Wyjątkowy obraz może być widoczny tylko z lotu ptaka, dlatego nie wszyscy turyści mają szansę go dostrzec. Napis JP II utworzony z drzew to swoisty „pomnik” ku czci polskiego papieża. Powstał on w 2006 roku dzięki inicjatywie pracownika Nadleśnictwa Chrzanów podczas zalesiania terenów po zakończeniu eksploatacji kopalni piasku.

Rozmiar tego naturalnego znacznika jest naprawdę imponujący – zajmuje on około 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Aby zobrazować jego rozległość, można porównać go do powierzchni 23 basenów olimpijskich lub czterech pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Niewątpliwie, jest to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu, ukryta w bukowieńskich lasach i dostępna wyłącznie dla osób obserwujących teren z wysoka.

Dodaj komentarz