Niepokojące kontuzje piłkarzy Wisły Kraków

Wiele wskazuje na to, że drużyna Wisły Kraków będzie musiała przez pewien okres radzić sobie bez dwóch swoich graczy. Kacper Duda, pełniący rolę pomocnika na boisku, oraz Enis Fazlagić zostali zmuszeni do przerwy w grze z powodu odniesionych kontuzji.

Podczas jednego z treningów Kacper Duda doznał stłuczenia nerki. Pierwsze diagnozy medyczne sugerują, że czas jego rekonwalescencji wyniesie między 6 a 8 tygodni. Tym samym jest niemal pewne, że nie zobaczymy go na boisku przez najbliższe dwa miesiące.

Inny zawodnik, Enis Fazlagić, jest obecnie w trakcie procesu rehabilitacji spowodowanego urazem przywodziciela. To właśnie od postępów w leczeniu zależy moment, w którym Fazlagić będzie mógł wrócić do regularnych treningów. Wstępne prognozy mówią o możliwości powrotu po upływie 2-3 tygodni.

Sytuacja ta niewątpliwie stanowi duże wyzwanie dla sztabu szkoleniowego Wisły, tym bardziej że drużynę czekają liczne spotkania w najbliższym czasie. Pierwsze z nich ma miejsce już w czwartek, o godzinie 20:30. Wówczas to, w ramach pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy, krakowianie zmierzą się z kosowskim zespołem Llapi.

Dodaj komentarz