Największy protest rolników w historii: potężne utrudnienia w ruchu zapowiadane na środę

Rolnicy zapowiadają, że to będzie największa demonstracja, jakiej dotąd doświadczyliśmy. W najbliższą środę planują ponownie zalać ulice swoimi maszynami rolniczymi, co niewątpliwie spowoduje blokadę ruchu drogowego. Możemy więc spodziewać się znacznych trudności na wielu głównych szlakach komunikacyjnych w Małopolsce, a nawet całkowitego zablokowania ruchu w Krakowie. W odpowiedzi na te wydarzenia, policja zaleca korzystanie ze środków transportu publicznego w ten dzień.

Już od wczesnych godzin porannych trzeba będzie przygotować się na pierwsze zakłócenia w ruchu, szczególnie na głównych arteriach prowadzących do Krakowa.

Zgodnie z planem rolników, protestujący z północnej części kraju mają wkroczyć do miasta aleją 29 Listopada, a następnie przejechać ulicą Lubomirskiego aż do Ronda Mogilskiego – miejsce zaplanowanej koncentracji uczestników protestu.

Z kolei od wschodu, można spodziewać się problemów w ruchu m.in. na ulicy Igołomskiej, alei Jana Pawła II oraz ulicy Mogilskiej.

Z południa natomiast, maszyny biorące udział w proteście mają nadejść do miasta ulicami: Herberta, Turowicza, Tischnera. Na drodze nr 776 dołączy do nich grupa pojazdów jadących z ulicy Wielickiej. Następnie maszyny pojadą II obwodnicą w kierunku Mostu Kotlarskiego, ulicą Kotlarską, aż do Ronda Grzegórzeckiego i Ronda Mogilskiego.

Dodaj komentarz