Czy na terenach poprzemysłowych w Krakowie powstaną wysokie apartamentowce? Pozwolenie na budowę już złożone

Na skraju Krakowa, tuż przy wjeździe do miasta, gdzie niegdyś znajdowały się magazyny i obiekty o charakterze poprzemysłowym, wielopiętrowe budynki mieszkalne mogą wkrótce zacząć górować nad okolicą. Z informacji wynika, że SAO – firma odpowiedzialna za gromadzenie dokumentacji inwestycyjnej – złożyła już do urzędu miasta wniosek o wydanie warunków zabudowy (WZiZT).

Strefa potencjalnej nowej zabudowy obejmuje tereny zlokalizowane przy ulicach: al. 29 Listopada, Nad Struga oraz 6 Sierpnia w Krakowie. SAO to spółka, która stoi za tym wnioskiem.

Plan zakłada postawienie na tych terenach poprzemysłowych nowych obiektów – może to być hotel z sekcją usługową lub apartamenty przeznaczone do wynajmowania. Na miejscu istniejących magazynów i innych budynków przemysłowych, które obecnie służą jako myjnia samochodowa, serwis opon i drukarnia, mogą powstać nowoczesne budynki.

Al. 29 Listopada i ul. Nad Strugą mogą przyjąć zupełnie nowy wygląd, kiedy zamiast obecnej zabudowy staną tu nowe hotele czy bloki mieszkalne przeznaczone do wynajmu.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje możliwość budowy wysokich budynków w tej części miasta. Firma SAO oficjalnie wystąpiła do wydziału architektury Urzędu Miasta Kraków o WZiZT dla działek usytuowanych przy ul. Nad Strugą.

Dodaj komentarz