Nadkom. Paweł Jastrząb obejmie stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie

Od nadchodzącego piątku, Nadkomisarz Paweł Jastrząb będzie sprawował obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie – taką informację przekazała oficjalnie krakowska jednostka policyjna. Zmiana na tym stanowisku jest konsekwencją awansu poprzedniego szefa, Insp. Zbigniewa Nowaka, który od teraz będzie zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Paweł Jastrząb nie jest twarzą nieznaną w krakowskim środowisku policyjnym. W latach 2021-2022 pełnił tam funkcję zastępcy komendanta. Jednostka poinformowała w czwartkowym komunikacie, że to właśnie on zastąpi na stanowisku Zbigniewa Nowaka, który przyjął nowe obowiązki w Kielcach.

Awans Insp. Zbigniewa Nowaka miał miejsce dokładnie w 30-lecie jego służby w policji. To wydarzenie przypada na 15 lutego, czyli dzień, w którym rozpoczął swoją policyjną karierę w 1994 roku. Od tego czasu nieprzerwanie służył w Krakowie, przechodząc przez różne szczeble kariery, aż do objęcia stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, co miało miejsce w czerwcu 2019 roku – przypomina jednostka.

Dodaj komentarz