Nadchodzą nowe ambulanse dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

W najbliższym czasie Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zostanie wyposażone w dwie dodatkowe karetki, które będą posiadać podstawowe wyposażenie oraz defibrylatory. Środków na to przedsięwzięcie udzielił samorząd województwa małopolskiego, który otrzymał je z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Wspomniane dofinansowanie wynosi 968 tys. złotych, co stanowi 80% całkowitej wartości inwestycji. W sobotę, 16 września, doszło do symbolicznego przekazania czeku.

Sobotni briefing prasowy odbył się przed nowo otwartą siedzibą Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Wieliczce. Podczas tego wydarzenia wojewoda małopolski Łukasz Kmita i poseł Urszula Rusecka wręczyli dyrektor KPR dr n. med. Małgorzacie Popławskiej czek potwierdzający przyznanie środków rządowych.

Łukasz Kmita, wojewoda małopolski, podczas swojego wystąpienia podkreślił jak istotna jest szybka i skuteczna działalność zespołów ratownictwa medycznego. Stwierdził, że tak samo jak profesjonalizm zespołu, istotne jest posiadanie sprzętu najwyższej klasy. Z tego powodu zwrócił się do Premiera Rządu Mateusza Morawieckiego o dofinansowanie na zakup nowych ambulansów. Według jego słów, jeszcze w tym roku do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafią dwa nowe pojazdy ratunkowe wyposażone w podstawowy ekwipunek i defibrylatory.

Dodaj komentarz